RSS
 

Kalkulatory do biegania

28 lip

Kalkulator kalorii jest coraz częściej wykorzystywany do obliczania spalania kalorii w naszym organizmie podczas wysiłku fizycznego. Doskonałym przykładem może być tutaj bieganie, podczas którego można spalić naprawdę wiele kalorii, oczywiście regularnie ćwicząc w ten sposób.

calories_counter_21747_1_1_730

Licznik kalorii coraz częściej połączony jest na przykład z nawigacją satelitarną. Spalone kalorie są więc adekwatne nie tylko do długości przebytego dystansu, ale również na przykład do ukształtowania terenu. Jest to związane z tym, że osoba, która przebiegnie asfaltową dróżką jakiś dystans spali o wiele mniej kalorii niż ktoś, kto przebiegnie trasę takiej samej długości w wysokich górach. Kalkulator kalorii to coraz częściej niewiarygodnie inteligentna aplikacja, najczęściej instalowana na telefonach i tabletach.

Przenośne kalkulatory umożliwiają bowiem uzyskanie informacji o spalaniu przez nas kalorii nawet wtedy, gdy przebywamy poza domem. Większość osób na początku traktowała kalkulatory kalorii jako ciekawostkę, jednak w ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej ludzi traktuje naprawdę poważnie uzyskiwane w ten sposób wyniki. Nie należy oczywiście wpadać w obsesję, ale inteligentne aplikacje w telefonie kuszą nas do ciągłego monitorowania utraty kalorii w naszym organizmie. Dzieje się tak tym bardziej, że często są to aplikacje umożliwiające na przykład zaplanowanie tygodniowych treningów czy posiadające takie opcje, jak zmiana trybu liczenia kalorii podczas innej aktywności fizycznej.

Co prawda w wielu urządzeniach, zwłaszcza tych, które możemy spotkać na siłowni, znajduje się kalkulator kalorii, to jednak wiele osób postanawia zaufać wynikom odnośnie własnej aktywności fizycznej uzyskanym za pomocą mobilnej aplikacji. Spalanie kalorii dzięki takim urządzeniom może być monitorowane wręcz non stop, co może zachęcić osoby odchudzające się na przykład do zwiększenia intensywności ćwiczeń i do kolejnych treningów. Trzeba więc przyznać, że licznik kalorii to bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie w tej dziedzinie.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii zdrowe odchudzanie

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz