RSS
 

Kiedy spłata kredytów Cię przerasta…

19 sie

Najlepszym sposobem na brak problemów ze spłatą zaciągniętych kredytów jest rozważne traktowanie wszelkich pożyczek. Jeśli nie stać Cię na spłatę kolejnego długu, zastanów się, czy kredyt gotówkowy bądź karta kredytową naprawdę są Ci potrzebne. Być może trudna sytuacja finansowa jest przejściowa i poradzisz sobie bez kolejnych długów. A co robić, kiedy jest za późno?

shutterstock_143469955Kredyt hipoteczny zaciągnięty na kupno mieszkania, kredyt gotówkowy na dawno zaplanowane rodzinne wakacje, czy pożyczka na nowe auto – wszystkie tego typu zadłużenia można połączyć decydując się na kredyt konsolidacyjny. Zamiast kilku rat do spłacania mamy co miesiąc tylko jedną, która może być w dodatku niższa od sumy tych dotychczasowych.

W praktyce może to oznaczać, że osoby borykające się ze sporymi trudnościami w regulowaniu kolejnych rat mogą w ten sposób nieco ustabilizować sytuację z finansami, a nawet – uchronić się przed utratą płynności finansowej. Kredyty konsolidacyjne to również duże udogodnienia dla osób, które utraciły stałe źródło dochodu, a także dla tych, które szukają tańszego rozwiązania, niż dotychczas spłacane pożyczki. Oferta na rynku produktów bankowych się zmienia, dlatego może się okazać, że aktualna propozycja będzie znacznie korzystniejsza od tej sprzed kilku lat.

Wybierz rozsądnie

Konsolidacja kredytów może być dużym ułatwieniem w zapanowaniu nad budżetem, jednak nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. Niskie raty rozciągnięte w czasie nierzadko okazują się droższe niż kilka kredytów spłacanych terminowo. Oczywiście wszystko zależy od naszej sytuacji finansowej i oczekiwań. Jeśli problemy ze spłatą długów są poważne, a comiesięczne raty po prostu przerastają nasze finansowe możliwości, być może lepszym rozwiązaniem będzie właśnie konsolidacja. Podczas poszukiwania najbardziej korzystnej oferty pod uwagę należy wziąć takie kryteria, jak wysokość oprocentowania i prowizji, czy maksymalną kwotę pożyczki - kredyty konsolidacyjne na oszczednoscionline.pl – uwzględnia te parametry, dlatego warto od niego zacząć.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Spłata kredytów

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz